Főoldal - Friss híreink - Judo eredmény
Judo eredmény PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator
2014. március 17. hétfő, 09:36

A Nagykanizsai Torna Egylet 1866. Judo Szakosztály fiatal sportolói az elmúlt hét végén Barcson jártak a Dél-dunántúli Regionális Bajnokság 1 fordulójának helyszínén!

Az Ünnep ellenére, vagy éppen azért, nagyon sok csapat érkezett.

Az év, hagyományosan nyitó, Regionális versenyén, nagy számban érkeztek fiatal és felnőtt, más régióba tartozó sportolók is!

Zala megyét három klub képviselte, köztük az Nagykanizsai TE fiatal gárdájából 8 fő, akik 7 éremmel tértek haza!

Egyéni eredményeik:

Diák C ( 2004 évben születettek)

Kovács Zoltán 30 kg 9 fő induló:

Első „hivatalos” versenyén három elveszített mérkőzéssel nem jutott tovább az egyenes ágra, így a 7. helyen végzett.

Köveskáli Regő 36 kg 8 fő induló:

Két győzelemmel, két vesztes mérkőzéssel a dobogó 3 fokára állhatott fel.

Kovács Olivér 36 kg 8 fő induló:

Három győzelemmel, egy vereséggel 1. helyezett lett.

Kőrösi Balázs 45 kg 5 fő induló:

Élete első versenyén megilletődve és talán egy kicsit megijedve a körmérkőzéses rendszerben nem tudott nyerni,

Így 5. helyezett lett.

Diák B (2003 évben születettek)

Varga Zoltán 45 kg 6 fő induló:

Két győzelem egy vereség a mérlege, mely a 3. helyhez volt elég.

Diák A (2002 évben születettek)

Varga Dániel 45 kg 3 fő induló

Régóta nem indult versenyen, ezért az első mérkőzésen szinte elaludt, kikapott, a következőt viszont ipponos dobással

10 másodperc alatt nyerte! A 2. helyezettnek járó érmet vehette át!

Serdülő (2000-2001 évben születettek)

Paizs Mercédesz 40 kg  1. helyezett ellenfél nélkül

38-41összevont 3 fő induló: két győzelemmel 1. helyezett lett

Jankó Krisztofer 50 kg 10 fő induló

Két győzelem, egy vereség a mérlege, a 3. helyet szerezte meg!

A nyolc fiatalból négy kezdő versenyző. Közülük ketten jól teljesítettek, reményeket ébresztve edzőikben!

A két fiatalabb korcsoportú judokának, még sok-sok küzdelemre, tanulásra lesz szüksége, ha sikeres versenyzők szeretnének lenni!

Varga Dani visszatérésének örülünk, bár még egy kis önbizalom gyűjtésére szüksége van.

Varga Zoli teljesítménye jó volt közdelem szempontjából, viszont a vereséget hibásan végrehajtott technikából szenvedte el, úgymond „megverte magát”!

Köveskáli Regőnek még sok versenyen kell küzdenie, hogy egyenletes koncentrált teljesítményre legyen képes.

Kovács Olivér jól teljesített, bár azt az egy vereséget saját maga által szenvedte el, de a döntőben vissza is vette ellenfelétől!

A versenyeredménnyel összességében elégedettek vagyunk. A közeljövő a további felkészítés, javítás és a versenyzői létszám növekedésének lehetőségét hozza magával.

A barcsi versenyen, hagyományosan, a Régió előző évben legeredményesebben versenyző diákjait is jutalmazták, melyen Varga Zoltán 2013 év Diák C korosztályában Diákolimpiai Bajnok lett.

A Kupa melyet átvehetett erre az eredményre emlékeztetheti és sarkallhatja jó eredmény elérésére ebben az évben is! Bízzunk benne!