Főoldal - Friss híreink - Judo eredmény
Judo eredmény PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator
2015. április 14. kedd, 12:53

A Nagykanizsai Torna Egylet 1866. Judo Szakosztály tagjai számára az április 2. hétvégéje is versenyzéssel telt.

Szlovénia, Ptuj városába kaptak meghívást a 38. Nemzetközi Judo Kupára, ahol már kora reggel az 5 országot( Magyarország, Szlovénia, Ausztria, Olaszország, Horvátország) felvonultató közel 300 fő nevezett a 7 korcsoportban.

A hat szőnyegfelületen az U-8 és U-10 és U-12 korcsoport volt legnagyobb létszámban, de egészen a felnőtt korcsoportig voltak szép számban versenyzők..

Magyarországot, Zala megyét és Nagykanizsa várost az NTE 1866. Judo szakosztályának 11 tagja képviselte, akik 8 éremmel és 3 pontszerző hellyel térhettek haza.4 arany, 2 ezüst, 2. bronz érem volt a jutalom.

Egyéni eredményeik:

U-10 ( 2006-2007 évben születettek)

Musztács Izabella 25 kg 3 ipponos győzelmet aratott és I. helyezett lett.

Garai Emese 28 kg két ipponos leszorításos győzelemmel I. helyezett

Szeghy Tamás 27 kg 3 győztes technikával I. helyezett.

Farkas Gábor 27 kg két vereséget elszenvedve a VII. helyen zárta a versenyt.

Garai Nimród 36 kg 2 győztes, 2 vesztes mérkőzéssel az V. helyen végzett.

Garamszegi Bálint 36kg 2 győztes 1 vesztes mérkőzéssel a II. helyen végzett.

Nagy Adrián Vajk + 55 kg 2 vereséget elszenvedve a III. helyen végzett.

U-12 (2004-2005)

Köveskáli Regő 38 kg 2 győzelemmel, a döntőben vereséggel  II. helyezett lett

Kovács Olivér 42 kg 3 győzelemmel, 1 vereséggel a II. helyen végzett.

Kőrösi Balázs 55 kg 1 győzelemmel,  2 vereséggel a IV. helyen végzett

Nagy Krisztofer + 55 kg nem talált ellenfélre I. helyezett lett.

Az u-10-es korosztályban a lányok mutatták meg igazán harciasságukat, fölényes győzelmekkel szerezték meg aranyérmüket!

A fiúk is keményen harcoltak,volt akinek az eredményébe a részrehajló bírói döntés szólt bele, volt akinek a harci tüze volt kevesebb, így gyengébb eredményt ért el, mint amire képes.

A nagyobb fiúknál kemény harcokat láttunk, jó technikai megoldásokkal, némelyeknél versenyrutin hiányával.

Nemzetközi szinten is jó eredménynek mondható a szakosztály teljesítménye.