2017 - November - 24

Szakosztályaink életéből:

Főoldal - Szakosztályunk
Judó PDF Nyomtatás E-mail

Történet:

1958 áprilisában Russay Olivér testnevelő tanár vezetésével 12 fiatal megkezdte a cselgáncs edzéseket a Vorosivoli edzőteremben.
1964-ben már Molnár József vezette az edzéseket. Ekkor már egyesült az NTE és a Vasút, Izsák József volt az elnök.
Hamarosan nagy számú judos sereg edzhetett az új szőnyegeken.
1972-től Gábris Lajos vezette a szakosztály szakmai munkáját.
1989-től több társadalmi edző segítségével indultak újra a versenyzések Mester József,Mester Józsefné,Nagy Sándor és Bárkovics Péter segítségével.
1993-tól a mai napig Mester családra maradt teljes egészében a szakosztály vezetése.

Szakosztály vezető:

Mester József 2 Dan

1967 óta judozik.A Molnár József vezette csapatban kezdett és 17 év kihagyása után 1987-ben talált vissza a sportághoz.Azóta életcélja, hogy minél több fiatalt és felnőttet ismertessen meg e kitűnő, embert formáló sportággal.

Edzőink:

 



Mester Józsefné 2 Dan

1987-től foglalkozik a sportággal.Azóta sok sikeres fiatalt nevelt ki a versenysportnak. A szakosztály technikai működésének fő motorja.



Mester Marcell 1 Dan

1987-től tagja a szakosztálynak.Már járni is a Tatamin tanult meg.Vérébe ívodott a Dojo és a Tatami " szaga".Aktív versenyzését sérülés miatt befejezte Társadalmi edzőként ,főként a versenyzők felkészítését segíti, kiemelkedő az önvédelmi oktatásban való felkészítése .



Kiemelkedő versenyeredményt elért sportolóink2007 évtől:

2007: Mihovics Szabina Ifjúsági EB 7. helyezés Málta

Ifjúsági Magyar Bajnokság 1. hely; Magyar  Köztársaság Kupa 1. hely; Diákolimpia 1 hely

Junior Magyar Bajnokság 3. hely

Nemzetközi Válogatók: Jicin 3 hely, Szcyrk 5 hely

2008: Mihovics Szabina Ifjúsági EB 5. helyezés Szarajevo

Ifjúsági Magyar Bajnokság 1 hely;Diákolimpia 1 hely; Diákolimpia 1 hely

Junior Magyar Bajnokság 3. hely

2009:

Huszár Martin:  Diák A Magyar Bajnoki III. hely

Huszár Máté:      Diák C Magyar  Bajnoki II. hely

Zakál Mónika: Felnőtt III. osztály Magyar Bajnokság III. hely, MEFOB III. hely

2010:

Mihovics Szabina: Junior Magyar Bajnoki I. hely, Diákolimpia I. hely, Felnóőtt I.o. Magyar Bajnokság I. hely

Huszár Martin: Serdülő Magyar  Bajnoki III. hely,

Huszár Máté:  Diák B Diákolimpia I. hely

Lukács Ditta: Diák C Diákolimpia III. hely, Magyar  Köztársaság Kupa II. hely, Magyar Bajnokság III. hely

Musztácsné Zakócs Franciska Felnőtt II.o.Magyar Bajnokság III. hely

 
Facebook