Közhasznúsági jelentés 2010 |
![]() |
![]() |
![]() |
Tartalom:
1. Számviteli beszámoló
2. Költségvetési támogatás felhasználása
3. Kimutatás a vagyon felhasználásáról
4. Kimutatás a cél szerinti juttatásokról
5. Kimutatás a kapott támogatásokról
6. Kimutatás a vezető tisztségviselők juttatásairól
7. Beszámoló a közhasznú tevékenységről
2. Költségvetési támogatás felhasználása
Az egyesület 2010. évben 124089 Ft költségvetési támogatásban részesült, mely az SZJA 1%-ának felajánlásából származott, melyet az egyesület alaptevékenységének a finanszírozásához használt fel. 3. Kimutatás a vagyon felhasználásáról
A tárgyi eszközök bruttó értéke a tárgyév során 802 eFt-tal nőtt, míg az elszámolt értékcsökkenés 509 eFt volt. A követelések értéke 1819 e Ft, amely 459 eFt-tal több az előző évi értéknél. A pénz állomány értéke 1642 eFt-tal kevesebb, mint a 2009.12.31-i záróérték. A saját tőke értéke az elért 326 eFt-os veszteség következtében 1,61%-kal csökkent. A veszteség 326 eFt-os szinten realizálódott. A tárgyévi kötelezettség állomány 581 eFt-tal csökkent.
4. Kimutatás a cél szerinti juttatásokról
Az egyesület 43298 eFt összeget fordított tevékenységének ellátására. Az összeg az egyesület tagjainak utánpótlás képzésére és versenyeztetésére lett felhasználva.
5. Kimutatás a kapott támogatásokról:
- Központi költségvetési szerv 124.089,- - Elkülönített állami pénzalapok - - Helyi Önkormányzat 21.470.000,- - Kisebbségi települési önkormányzat - - Települési önkormányzatok társulása -
támogatást folyósított az egyesület részére.
6. Kimutatás a vezető tisztségviselők juttatásairól
Vezető tisztségviselő 711.745.- Ft/év költségeinek megtérítésében részesült. 7. Beszámoló a közhasznú tevékenységről
A Nagykanizsai Torna Egylet 1866 Sportszakmai beszámolója 2010 évről
A Nagykanizsai Torna Egylet Európa második legrégebbi sportegyesületének számít 144 éves múltjával. Zala megye és a nagykanizsai kistérség meghatározó, egyik legtöbb tagot számláló sportegyesülete. Támogatóink között a Nagykanizsa Megyei Jogú Város a legjelentősebb. Sokat köszönhetünk a Nemzeti Civil Alapprogramnak, mivel a Nyugat-Dunántúli Regionális Kollégium működési célú pályázatán elnyert összeget olyan költségekre fordíthattuk, amelyekre nagyon nehéz támogatást szerezni: nevezetesen a dolgozói bérekre-bérjárulékokra! Ezen támogatás segítségével ezeket az összegeket a működésre és a sportlehetőségek javítására tudtuk fordítani. Ezek összhangban vannak terveinkkel, melyek elősegítették, hogy tevékenységünknek kiemelkedő helyi és regionális hatásai legyenek. 2004-től közfeladatokat vállaltunk át az államtól és átalakultunk közhasznú egyesületté. Alaptevékenységünk kiegészült gyermek- és ifjúságvédelemmel, érdekképviselettel, nevelés, oktatás, ismeretterjesztéssel, hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítésével, környezetvédelemmel. Továbbra is elsődleges célunk, hogy kiemelkedési lehetőséget biztosítsunk a régió tehetséges gyermekei számára, egészséges életre, rendszeres testedzésre neveljük őket. Öt működő versenysport: judo, íjászat, hegyi kerékpár, labdarúgó, vívó szakosztályában az igazolt versenyzők létszáma 270 fő, amelyből 190 fő utánpótlás korú. A judo szakosztály legnagyobb ígérete az Ifi válogatott Mihovics Szabina az elmúlt évben a korosztályos versenyeit megnyerve, Bajnoki címet szerezve, a Felnőtt korosztályban is sikereket elérve, Magyar Bajnok lett. Több Magyar Bajnoki dobogós helyezett lett 4 korcsoportban is. Több nemzetközi és hazai versenyen végeztek tagjai az élen. XIII.. alkalommal rendezték meg a színvonalas, hagyománnyá vélt Mikulás Kupa Nemzetközi tornát. Öt fiatalt segítettek eljutni a mesteri Dan fokozatra.
Az Íjász szakosztály Több régiós íjászversenyen vettek részt, melyekről több arany , ezüst és bronz éremmel tértek haza, Saját szervezésű versenyükön, mely egyesületünk sportcsarnokában zajlott, a dunántúli klubok szép számmal képviseltették magukat, a hazaiak figyelemre méltó eredményeket értek el! Thury Históriás Napok keretén belül vitézi játékokat szerveztek kisiskolások számára, melynek nagy sikere volt.
A Hegyi Kerékpár Szakosztály főként a felnőtt versenyzőivel vesz részt a maraton típusú versenyeken. Több érmet, ezüstöt, bronzot szereztek, a nagyobb létszámú Bükk Maraton versenyen pedig az előkelő 21.-58. helyezéseket érték el. Néhány fiatal is megpróbálkozott ezt az erőt és kitartást követelő sportágat művelni, ők a közeljövőben már versenyezni fognak. A Labdarúgó szakosztály öt utánpótlás korú csapatot , egy NB III. Felnőtt Férfi csapatot és egy NB II. Női csapatot foglalkoztat..
Az NB III. Férfi labdarúgó csapat a 2009/2010 bajnoki év tavaszi szezonjában a 6. helyen, a az őszi fordulóban a 13. helyen végeztek.
A Női NB II. labdarúgó csapat az őszi szezontól szerepel az egyesület színeiben és az 5. helyen végeztek ott. Utánpótlás csapataik : U-19 korosztály 2009/2010 tavaszi fordulóját megnyerték, az őszi fordulóban a 6. helyen végeztek. U-16 korosztály a tavaszi fordulót megnyerték, ősztől viszont U-17 korosztály csapataként szerepeltek és a harmadik helyen zártak. Megrendezték a hagyományos Lokomotív Kupa Teremtorna Bajnokságot, melyen nagy számban indultak hazai és szomszéd országbeli csapatatok is. Iskolai szakkörként saját edzők foglalkoznak az utánpótlás nevelésével és irányítják át a tehetséges fiatalokat az egyesület szárnyai alá.
A Vívó Szakosztály évente 2-3 alkalommal rendeznek országos korosztályos versenyt. Évek óta nyerik a vidékbajnokságot. A Reménységek Körversenyeivel szinte az egész országot bejárták és kiváló eredményekkel végeztek azokon az utánpótlás korú fiatalok.. Egyéni és csapat Magyar Bajnokai voltak, ezenkívül több dobogós helyezést értek el. A 2010/2011 es versenyszezonban 2 kanizsai vezeti a korosztályos ranglistát. Eredményeik bizonyítják sikeres munkájukat.
Az Egyesület szakosztályaiban kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportolók, a Város, a Megye és az Ország hírnevét öregbítették.
Nagykanizsa, 2011. február 2. |